5 duší – pokroucený prst na noze a bolavá duše

 Před pár dny jsem zde psala článek o 2. prstu a holčině, o níž táta přerazil vařečku. Najdete podle stejného obrázku u textu. Pro pochopení níže popsaného, stojí za přečtení.
 
Jak souvisí prsty na nohách s poraněním na duši?
Příznivci „malých bot“ již tradičně psali, že je to záležitost špatné obuvi a je třeba léčit ortopedicky včetně ortopedických vložek. Co udělá podložení klenby s jejími svaly jsem již psala mnohokrát.
Příznivci zdravé výživy poukázali, že jde o prst na kterém končí meridián žaludku a tudíž je potřeba upravit stravu….
Ale kam se poděla duše? Jsme již naštěstí v době, kdy DUŠI zmínit lze. Hurá.
TCM pracuje s 5 dušemi. Nejsme tedy jen hmotné tělo, které zmiňují všichni příznivci „malých bot“ – viz. výše. Ale jsme duší (dušemi) ovlivňováni. Pokud tedy prožiji někdy dávno – klidně v dětství – trauma na „duši“ a ono trvá, protože si ho buďto neuvědomuji (hluboce ho zasunu do nevědomí), nebo ho nedokáži zpracovat, tak tam PROSTĚ JE. Nevypaří se… A tady už jsme v psychosomatice. Na tělesné úrovni se nás snaží upozornit, že je něco špatně. Že je potřeba se na to podívat a změnit to. TCM na to má „taháky“. Třeba ten o kterém jsem psala výše – že do 2. prstu vede meridián žaludku. Což je v širším významu právě rodina, zázemí, jistota….