Alkoholik

Podle datumu v kartě byl u mne prvně před 10 lety. Já se přestěhovala a on mne složitě našel. Skoro rok je opět v mé péči. Dnes mi řekl: „jsem rád, že jste to se mnou nevzdala.“

Když před rokem přišel, byl z něj silně cítit alkohol. Je to „kluk z vesnice“ – potřebuje přírodu a práci kolem domu. Tehdy si ale našel přítelkyni a přestěhoval se k ní do panelákového bytu. Vztah skomíral a on začal pít. Neodsuzovala jsem ho. Když pochopil, že alkohol je jenom únik před realitou, začal uvažovat o koupi domku. A povedlo se. Domek byl sice ve špatném stavu, ale o to více se mohl muž realizovat. Měla jsem radost, že značně omezil pití. Ale úměrně času, který hojně trávil rekonstrukcí společného bydlení , narůstaly hádky s partnerkou. Vyčítala mu, že je sama doma a on zase začal pít. To už vědomě registroval přímou úměru mezi psychikou a množstvím alkoholu. Chtěl situaci řešit a plnil naši dohodu. Začal chodit na dlouhé procházky a přestal domů kupovat alkohol. Občas zašel do místní hospody, ale pouze na 1-2 piva. Měl radost, že nemá potřebu se přidat k – už bývalým parťákům. Při poslední návštěvě mi sdělil, že se s ním partnerka rozchází. Hrdě dodal, že jí na její vulgární SMS odpovídá slušně a že je vyrovnaný. A hlavně – že nemá potřebu pít.

A vůbec netuší, jak moc jsem šťastná, že mám díky němu nádherný den a spoustu chutě do další práce, kterou – díky chvílím, jako je tato – miluji.