Bolavá záda – JAK NA NĚ?

V minulém příspěvku jste se dočetly o bolesti v oblasti kříže. Dnes si popíšeme, jak tuto oblast uvolnit.

Položte se na záda, tak jak vidíte na obrázku. Váha je rozložená na celé plosky. Čil pozor! Nestůjte jen na patách, nebo na malíkových hranách. Pomalu zvedněte pánev, jak to jde vysoko. Stejně pomalu ji pokládejte dolů. Opakujte několikrát. Obratel po obratli.

Uvědomte si, kde to obratel po obratli nejde. S nápravou začneme vždy od bederní páteře a postupně se dostáváme až ke krční. Jak?

Posuňte pánev cca 10 cm nad podložku. Nejprve bude asi Vaše páteř rovná jako pravítko, ale postupně se ji pokuste vyvěsit, jako provázek, kdy je nejvyšší bod u pánve.

Asi tu hned úplně nepůjde. Uvědomte si, kde to táhne. Možná v zadečku, možná v břiše… Ať je to kdekoliv, uvolněte toto místo. Prodýchejte ho.

Nepospíchejte na sebe! Rychlost zde opravdu není na místě. Vnímejte své pocity. Možná Vám začnou přicházet obrazy situací, při nichž jste se necítili komfortně. Bylo Vám nepříjemně, možná jste prožívali strach. Ať je to cokoliv, je to pryč. Možná byla důležitou součástí Vaší minulosti.  Co Vám zajišťovala? Co jste se na ní naučili? Je nutné tuto bolest dál držet, prožívat? Nebo  ji můžete  s výdechem a vděčností uvolnit?

Vnitřním zrakem vnímejte každičký svalík této oblasti a pomalu postupujte dál.

Možná Vám to zabere několik večerů, nevadí. Dopřejte si tolik času, kolik potřebujete.

Vy, kdo čtete moje příspěvky víte, že záda nikdy nebolí od zad. Jaký bude další, závěrečný  krok Vašeho domácího léčení ? To si povíme příště.