Bolest páteře – když ani skalpel nepomohl!

Stavěli jste někdy s dětmi komín z kostek? Pak určitě víte, že pokud tu 1. spodní kostku postavíte šikmo, moc vysoko se při stavění dalších nedostanete. Stejně je to i s tělem. Posuďte sami.
Dnes mne navštívila paní s bolestí páteře. Na masáže chodí pravidelně co 14 dní. Roky. Při celkové diagnostice jsem zjistila odchylku ve správném postavení kyčle. A z diagnostiky obličeje bylo patrné, že je paní po interrupci – čili podbřišek má již roky v křeči (tělo si operace pamatuje a stáhne se v obraně do křeče, hlava o ní ale neví, protože byl přenos bolesti do hlavy utlumený při zákroku léky. To může přetrvávat roky.) Páteř nasedá, na pánev (dno pánevní je zde jak jsem již uvedla v křeči), pak následují kyčle a vše je pak z pohledu našich dětských hracích kostek nad ploskou. Na mikrosystémech uší, rukou i jinde na těle se toto vše samozřejmě projeví, ale nás zajímá ta nejspodnější kostička z dětské hry. A tou jsou plosky. Protože na nich všechno stojí! Začíná to zapadat? Tak ještě vydržte.
To místo, na páteři, které paní bolí je v oblasti žlučníku. Vysvětlila jsem jí, že páteř nebolí od páteře, ale od toho, co dlouhodobě ignorujeme proti. Čili zde žlučník – ten má paní mimochodem léta vyoperovaný. Kontrolka tam tedy blikala (viz minulý příspěvek), ale byla „odpojena“ a tělo „křičí“ víc. Kde? V místech přesně proti. Tam jsou nervová vyústění a skřípnutá ploténka má dost „hlasitý signál“, že? Jak dál? Náprava a pochopení mentální příčiny bolestí žlučníku, následné mechanické či energetické uvolnění podbřišku a dráhy žlučníku (dráha vede přes kyčel), manipulace – fyzioterapie kyčelního kloubu a plosky nohy…. a spousta domácích úkolů.
Už jistě chápete proč odmítám odstraňovat kontroky a do nekonečna masírovat páteře 🙂