EET, vyoperovaný ŽLUČNÍK a čára života

Dle TCM „žlučník řídí žaludek“. Je-li žlučník v nadbytku, je tento stav na fyzické rovině popisován často jako pocit tlaku na žaludku – jako by na něj někdo tlačil pěstí. Gastro vyšetření bez nálezu.

To je případ i mé klientky. Paní 50 let – podniká. Ekonomicky je na tom hraničně. Bojí se o svůj podnik. Přichází se zánětem močového měchýře (MM) a bolestí v oblasti bránice.

ALE:

Strachem o práci si dlouhodobě oslabuje imunitu MM a druhotně tak dochází k na častým zánětům MM. Dle TCM je právě MM „matkou“ žlučníku. Oslabená matka nezvládá jeho aktivitu. A ejhle. Zima je obdobím vody, kdy nám MM i ledviny dávají poznat, jak jsme se o ně celý rok starali. V tomto případě špatně.

A teď ještě EET (elektronická evidence tržeb)! Paní se (nezdravě – zdravě?) rozčiluje a oheň jejího žlučníku sílí. Žlučník má sice již roky vyoperovaný, ale to nebrání energetickým tlakům na žaludek. Zbytek- viz. výše – znáte. Lékaři bezradní – žlučník bolet nemůže a žaludek je v pořádku.

TERAPIE:

Dle teorie su-joku je na dlani oblast bránice v oblasti čáry života – to je ta výrazná čára v dlani pod palcem. Celou tuto oblast má paní bolavou. Jemně jí ji uvolňuji. Téměř okamžitě dochází k úlevě. Následně volím shiatsu ošetření – sedaci dráhy žlučníku a tonizaci dráhy ledvin (párový orgán močového měchýře).

DOPORUČENÍ:

Pokusit se nestresovat, prohřívat plosky nohou (prevence zánětů MM a eliminace patogenu vody – chladu).

Jak se v zimě starat o své ledviny si povíme příště.

Přeji Vám krásný den a nezapomeňte – blížící se advent je časem klidu. Šetřete své ledviny a prožijte ho bez stresu

Jana