EPILEPSIE

Dnešní kazuistika: muž 20 let. Přetížený sportovec.

Sport ho baví, ale tělo ho úrazy již delší dobu upozorňuje na to, aby zvolnil. Je velice milý, jemný. Sport miluje, ale nedokáže se smířit se zákulisím sportu. Agrese, arogance, násilí, dril. Energie ledvin je nadměrně vyčerpávána. Cítí se unavený, má kruhy pod očima. Navíc je nešťastně zamilovaný. Oheň tak doslova spaluje ledviny, které nemají toto hoření pod kontrolou. Dochází k nekontrolovatelnému hoření, kdy teplo (oheň) logicky prošlehává směrem nahoru – tedy do hlavy. To se děje především s nástupem zimních měsíců (zima zde ještě více přispívá k oslabení ledvin). Celkový obraz se tváří jako epilepptický záchvat.

Somatické koučování: muž si ozřejmil, že sport bude i nadále jeho velký koníček, ale ne životní cíl. Díky tomu, že si uvědomil svoje hodnoty, mohl přehodnotit svůj postoj ke své dívce a ulevit tak ledvinám (partnerství, strach).

Doporučení: zlepšit péči o ledviny. Přiměřeně pít TEPLÉ nápoje. Nenutit se pít na množství, ale dle potřeby – při sportu více apod. Protahovat energetickou dráhu ledvin a močového měchýře, která je díky zkráceným svalům a psychickým souvztažnostem energeticky ve velmi špatné bilanci. Pokud (a věřím že již jen výjimečně) prochladnou plosky, co nejdříve je jakkoliv prohřát. Dále promasírovávat reflexní plošky ledvin a moč. měchýře na ploskách. Další návštěva dle potřeby.