Haluxy III. díl

Vítám Vás u III. pokračování nápravného cvičení. Předpokládám, že jste pilně trénovali a už Vás neberou křeče do plosek. Váš hrudník je nejspíš krásně rozhýbaný. Pokud ne, nepospíchejte na další cvičení. Dejte si čas a vypilujte předchozí. Není kam spěchat, bylo by to zbytečné trápení.

Dnešní cvik lze, stejně jako ty předcházející, cvičit venku – třeba na lavičce. Propojí nám krásně výše zmíněný hrudník s plosku, čímž obě partie spojí. Tak bude zajištěna správná dráždivost míst a přenos signálů jak z plosky nahoru, tak z hrudníku dolů do plosky. A to je právě to, co často nefunguje. Pak cvičíte a cvičíte, ale efekt to má nevalný.

Jak na to?

Položte se na bříško.  Plosky na šířku pánve. Opět si představte, že jste baletka a že stojíte na špičkách. Odrazte  se velice silně od palečků. Tím získáte pevnou osu těla. Vaše hlava se posune dál směrem od špiček nohou (viz šipka).

Tak a teď se pokuste úúúplě se zplacatět:

Symfýzu (viz obrázek), táhněte SILOU směrem k bradě. „Podsaďte“.  Tím se vyrovná bederní  prohnutí – lordoza. Páteř se natáhne.

 

Hrudník v představě prolamujete směrem k lavičce  – viz šipka.

Ruce si položte tak, jak Vám vyhovuje a hlavě – ruce také pracují! Vy už znáte jak pomocí rukou dostat aktivitu do hrudníku. Tak je nenechte zahálet!

No a máte to! Je to opět zdánlivě jednoduché… V této pozici máte velikánský prostor pro korekce. Krásně se naučíte vnímat svoje tělo a cvik „dotahovat“. Proto při cvičení nemluvte, buďte myšlenkami v těle a poslouchejte jeho signály.

Držím Vám palečky. Nebuďte na sebe přísní, nepřetahujte se a hlavě – nevzdávejte to!