KOV: Jak na podzim pečovat o tlusté střevo?

Neustále čtu o vhodné, či méně vhodné stravě, cvičení, protahování. Tlusté střevo je z mého pohledu terapeutky permanentně přetěžováno neschopností vypustit nepotřebné, staré EMOCE, které už nám dávno nepřinášejí užitek. Pokud ve svém životě prostě už konečně NEODPUSTÍM (staré křivdy), NEVYPUSTÍM (stres, napětí) a NEOPUSTÍM (staré modely chování, rádo by kamarády…) – mohu jíst a cvičit sebelépe. A tak není nad dobrého kamaráda, který Vám hezky po Česku řekne …vyxxr se už na to! A hlavně klídek!

A jak to vidí TCM? Kov ztělesňuje sílu ukázněnosti, osamění a dokonalosti. Jeho ročním obdobím je PODZIM, čas spadaného listí, kdy se koloběh živin vrací zpět do půdy, uskladňuje se získaná úroda na zimu a odstraňuje vše nepotřebné. I míza ve stromech se stahuje dolů ke kořenům. Život se zpomaluje a obrací dovnitř. Příroda se vrací ke svým zdrojům a připravuje se na své budoucí znovuzrození – z hnijícího ovoce zůstávají semínka, tlející látka živí zrna, která na jaře vzejdou.

Plíce, orgán kovu, jejichž povaha odpovídá podzimu, ovládají pokožku, chrání ji proti změnám teplot zvenčí a opatrují vnitřní zdroje.

A tak Vám přeji, aby Vaše střeva hezky fungovala a plicím se zase hezky dýchalo.