Jak nás myšlenky zabíjí?

Babí léto je v plném proudu. Jakou stravu bychom v tomto období měli konzumovat na podporu žaludku a sleziny se slinivkou – orgánů Země – orgánů vládnoucím tomuto období?

Stejně jako se Zem točí PRAVIDELNĚ kolem své osy, je VELICE důležitá PRAVIDELNOST v jídle. Možná je ještě důležitější, než samotná volba jídla. To otáčení kolem osy dále souvisí v přeneseném smyslu s „usebráním a vystředěním sebe sama“, čili s meditací.

Co by byla platná eko, bio… ČISTÁ STRAVA, BEZ ČISTÝCH MYŠLENEK?

Při jídle si nečtěte, nesledujte koutkem oka TV, nebo PC. Nezabíjejte se myšlenkami, které s jídlem nevědomě polykáte! Jsou to kapky jedu, které se v těle sčítají a časem somatizují ať už v podobě nadbytečných kil (kill? …), nebo zažívacích potíží. Buďte vědomím u jídla, které jste si s láskou připravili. Zpomalte. A to jak vaše myšlenky, tak proces jedení. Právě to je ona zmíněná meditace. A naučte to i své děti.
Když to společně zvládnete, bude silný váš energetický střed, vaše Země – vaše rodina.

Jako hlavní prohřešky pro tuto dobu – vidím sýry, mléčné výrobky a zmrzlinu. Pokud se budete ke svému tělu chovat s láskou a váš talíř bude pestrý, nemůžete v tomto období udělat zásadnější dietetickou chybu.

Věděli jste, že:
– nejvíce železa mají divoké plevely. Z nich pak je na něj nejbohatší PTAČINEC ŽABINEC.
– zelené lusky vyrovnávají hladinu krevního cukru v těle.
– ředkve jsou nepostradatelné pro trávení tuku.
– vitamin B12 se vyskytuje téměř výlučně v mase, ale obsahují ho i mořské řasy. Je důležitý pro krve
tvorbu.