Karpální tunel

Dnešní příspěvek bych měla asi začít psát takto : Není karpál jako karpál. Vždy však souvisí s rukou ve smyslu brát a dávat, pouštět či uchopovat – situace, příležitosti, majetek….

V jednom dni přišli 2 lidé se „stejnou“ diagnózou. Pán 80+ a žena 30 let.

On velice aktivní důchodce, ale manželka je již 5 let v kómatu. Navštěvuje ji denně. Umíte si asi představit, jak silně jí mentálně drží – a pustit nedokáže. Tady se přiznám, pomoc nedokážu.

Ona je čerstvá novomanželka. Zamilovaná a šťastná. Vzala si cizince – velký věkový rozdíl, děti s několika ex manželkami. Svatba byla v cizině, rodiče se vše dozvěděli zpětně. V auře byl vidět velký rozpor v energiích, který ale ona sama vůbec nevnímala. Část jí samé jako by velice ráda muže objala, část jako by nemohla – cosi jí bránilo a táhlo ruku pryč. Při somatickém koučování jsme postupně rozplétaly celý zamotaný příběh a rovnaly alespoň na mentální úrovni vztah s rodiči. Hlavně s tatínkem, který svatbu neschvaloval. Uvědomila si, jak zásadní kroky musí ona i manžel v rámci širší rodiny ještě udělat pro nápravu. Pochopila, že svatba není jen slib, ale rituál, který má mnohem hlubší význam, než je mu v dnešní době přikládán. V rodových energetických liniích to platí dvojnásob. Ruka byla na konci návštěvy z poloviny volnější.

Máte problémy s karpálním tunelem? Dovolte si pustit staré věci, nebo ty, jež už prostě „neunesete“. Odevzdejte své starosti a začněte žít svůj život v harmonii. Máte ho doslova ve svých rukách. Tak ten dar přijměte a využijte naplno. Hodně štěstí.