Nehet palce u nohy

Pán 50+. Nápady má skvělé. Nadčasové. Ale při jejich realizaci  je nenahraditelný. Nedokáže delegovat pravomoci. Tedy chtěl by, ale když on to nikdo nedokáže udělat tak perfektně jako on sám… a ještě má štěstí na špatné lidi – on jim říká „š…..“. Přemýšlí, jak všechny své projekty, ve kterých má nemalé peníze, doslova dorvat k cíli. Vše více-méně sám. Hlava mu pracuje dnem i nocí. A v teorii mikrosystémů se hlava odráží na palcích. Ty na noze se mu zhoršují rok za rokem a křičí zastav !!! Jsou zkroucené, plné hnisu tak, že velice znesnadňují chůzi. Už nepomáhají bylinky, ozón, akupunktura…nic. Již loni lékaři navrhli po letech léčby amputaci. Odmítl. V tomto stavu přišel na terapii. Vystrašený, bolavý, zoufalý.

Po půl roce terapie si dovolil odjet z práce na krátkou dovolenou a začíná lehce delegovat pravomoci… snad to stihne před skalpelem.

Jak je na tom po roce? Mírně ubral. Síly docházejí a konečně si pomalu uvědomuje, že boj s větrnými mlýny nezvládá. To, že je on sám sobě  těmi mlýny si zatím nepřipouští. K poznání vede někdy dlouhá cesta. Sama za  sebe mám radost z toho, že jsem práci s ním nevzdala. Mám totiž ráda, když to jde trochu rychleji. Tedy mnohem rychleji…  A tak se i já opět učím. S ním je to lekce trpělivosti. A děkuji za ní.

A jak je to s palcem? Už nekrvácí, nehnisá. Kontroly u lékaře už nejsou 2x týdně, ale 1x za 1-2 měsíce. Palec je „pouze“necitlivý.  Jak dál? Uvidíme. Mrkněte sem po roce…. jsem nenapravitelná optimistka.

Držím palce a přeji i Vám hezkou dovolenou. ODPOČÍVEJTE a relaxujte.