NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ – jak na ně

Podle výzkumů si prý téměř polovina lidí dává novoroční předsevzetí. Zamýšleli jste se někdy proč? Když se dívám kolem sebe, vidím tento trend u lidí, kteří dlouhodobě dělají něco špatně. Pak prostě cítí, že už to dál nejde, že ta cesta tudy dál nevede. A celkem logicky to pak chtějí změnit. Přesně vědí co NECHTĚJÍ. Ale většinou vůbec netuší, co přesně CHTĚJÍ. Většinou si tudíž ani neumí představit, JAK přesně k tomu nespecifikovanému cíli dojít. Proto je tak nutné vizualizovat si pokud možno co nejpřesněji, za pomoci co nejvíce smyslů – v barvách, vůních, zvucích…. na škále (kolik/ za jak dlouho a v jaké míře) – svůj chtěný a v určené době realizovatelný cíl dosáhnu. Tím lépe pochopíme, co U SEBE potřebujeme změnit a jak k němu vlastně dojít. A tou cestou se pak vydat. A držet se jí a neuhýbat z ní. ONA JE TOTIŽ NOVÁ, JINÁ, DOSUD NEPROŠLAPANÁ A NEPROZKOUMANÁ. A tak je přeci úplně v pořádku, když se občas zastavím, rozhlédnu a naberu dech. Nebo prostě klopýtnu. A to je ten moment, kdy to většina lidí vzdá. Ale není důležité zaměřit se na to, ŽE to zrovna nejde, ale PROČ to zrovna nejde. A pochopit, proč se to v mé nově započaté cestě zrovna děje. Protože přesně toto je úplně v pořádku. Nejspíš se na tom mám něco naučit, pochopit, uvědomit si…. A je jenom na nás – něžně, trpělivě a s pokorou k sobě, odstraňovat z této cesty překážky, které nás na ní potkají. Hledejte na nich a možná i za nimi něco, co vás na tom procesu bude bavit. Protože není v životě nic více ubíjející, než dělání věcí proto, že se to tak má, že to po nás někdo chce, nebo proto, že nám to dává materiální zázemí. To vede dříve-či později pouze k přežívání. Životem nás mnohem silněji posunuje motivace sycená radostí. Chvalte se za proces uskutečňování vaší cesty. Za to, že jste už ušli 2 dny, týden, rok… a že je to možná složité, náročné, ale že cítíte radost, že to pomalu, ale s láskou sami k sobě zvládáte. Je úplně přirozené cítit, že to možná zrovna teď nezvládáte tak, jak chcete. A boří se proto svět? Pokud ne, tak si chvíli odpočiňte. Netlačte na sebe, odpočiňte si, ale nelenošte zbytečně. Vstaňte a jděte dál hned, jak to půjde.

Až totiž k vašemu cíli dojdete, stane se již minulostí. A chválit se za jeho dosažení je sice fajn, ale chválíte se vlastně tak trochu za minulost. Proto je tolik důležitá pochvala za proces. A v něm vám držím palce!

A pokud máte opravdu pocit, že potřebujete na chvíli podržet za ruku, jsem tu. V 1-10 denním individuálním programu vám budu velice silnou oporou a doprovodem v intenzivním procesu změny. Pomohu vám najít cestu a způsob, jak vplout do další etapy vašeho nového života.