OHEŇ – otestujte si kondici vlastního srdce

OHEŇ – Jsou tu opět tropy – pozor na SRDCE!

Srdce a ledviny jsou jako dva konce duhy, jasně patrné, ale neohraničené. Voda určuje délku našeho života, oheň určuje naši velkorysost a rozhled. Voda je sémě a kořen, oheň je květ a plod. Prázdninové lásky – jangová energie, neodmyslitelně spojená s létem – představují vrchol aktivity srdce. Slibují oslnivý, prchavý, chvějivý, vzrušující a všeobjímající zážitek. Ale pozor. Léto  je roční dobou, kdy jsou naše srdíčka vystavena za celý rok největší aktivitě. Horko, výkyvy nálad ve smyslu zamilování a odmilování se, alkohol, káva či pikantním kořením jsou pro srdce v tuto dobu velice náročné. Srdce – náš „oheň“ – je jimi ještě více rozehříváno. To může být pro slabší jedince a staré lidi nebezpečné.

Udělejte si test, jak moc.

Položte se na zem, jako figurantka na fotce. Ruce dejte „do svícnu“ kolmo k tělu. Paže po celé délce přimáčkněte k podložce. Pokud CELÁ ruka od ramene až po malíček leží na zemi a ani dlaň (a místo, kde se obvykle nosí hodinky) není přizvednutá, je vaše akupunkturní dráha srdce v ideální kondici a tím pádem s velkou pravděpodobností i Vaše srdce.

Pokud je některá část ruky přizvednutá, pokuste se jí pravidelným cvičením této ásány postupně za pomoci hlubokého dechu pomalu uvolňovat. Zharmonizujete tak dráhu srdce a srdci samotnému se velice uleví. Budete opět velkorysí a láskyplní. Doporučuji zvláště pro lidi po infarktu či jakékoliv srdeční operaci.