Osmičkový „epileptik“

On, pán tvorstva – bojovník tělem i duší, který má svoje okolí pod naprostou kontrolou, tu teď leží a jeho tělo se chvěje v záškubech podobných epileptickému záchvatu. Jako by i teď měl potřebu být nad věcí. „To je normální, to tak občas mívám“, sděluje mi a už už zatíná zuby v očekávání další vlny silných záškubů, které vyvolávám pouhým položením rukou na jeho břicho.

Nutím ho se uvolnit a napětí prodýchávat. Celé tělo se zmítá. Pomalu, soustředěně postupuji centimetr po centimetru dál. Každý můj dotek vyvolá další křečovitý záškub.

Je mu téměř 70 let, ale vzorce chování, které ho nutí čelit zradě a chránit si hranice, svoji moc, žije skrze vyčerpané tělo dál.

V enneagramu se našel jako 8, břišní typ, bojovník. Centrum napětí proto pociťuje právě v břiše. Má letité bolesti v bederní páteři a není divu. Nikdy mu totiž nikdo nevysvětlil, že pokud neuvolní břicho, není šance uvolnit páteř. Teď se v rámci své rozvojové strategie osmičky prostě jen učí povolit svoje břicho. A je to dřina.

To, co se může jevit jako epileptický záchvat tak může být jen pokusem těla o uvolnění léta nasbíraného napětí v těle „bojovníka.“ A já jen žasnu, jak úžasně se může doplňovat pentagram s enneagramem. Ošetření těla a nabídka strategie uvolnění duše.

https://www.facebook.com/Bc.JanaJarosova/