TÁTA O NÍ PĚRAZIL VAŘEČKU

Vítám Vás u dalšího příběhu nožičky. Fotku mi poslala paní z FB s dotazem co dělat s 2. Prstem, který jí hodně komplikuje chůzi. Protože mi dotazů chodí moc a nezvládám odepisovat jednotlivě, rozhodla jsem se tento příběh zveřejnit. Možná Vám někomu bude odpovědí či inspirací.

Na fotce vidíte zdeformovaný 2. prst – ukazovák, který je vytrčen nad ostatní prsty. Podle TCM do něj vede dráha žaludku, která spolu s párovým orgánem – slinivkou tvoří prvek ZEMĚ. Ten představuje stabilitu, oporu, bezpečí – říká se přeci i maminka země, že…. Položila jsem jí tedy jediný dotaz. Jaké bylo její dětství. Odpověděla mi doslova a bez úprav toto:

Detstvi jsem nemela moc pekne,tata chtel kluka a snazil se ho ze me delat. Ja znej nemela respekt,ale strach…porad mi nechaval strihat vlasy a kdyz jsem se mu postavila,tak o me prerazil velkou varecku na skvareni sadla“

Jak jste si všimli jistě v textu, píše, že se mu POSTAVILA… a prstík stojí dodnes. Co s tím? Už možná to, že si přečte tyto řádky jí pomůže najít vlastní cestu ke změně a nápravě situace, která jak se zdá, přetrvává dodnes. Je totiž jedno jakou techniku či způsob zvolí. Existuje jich celá řada a proto nejsem zastánce žádné nej…vždy volím tu, která je vhodná pro daného klienta či situaci. Zde bych jí jen ráda vzkázala, že na výchovu neexistují příručky a většina rodičů dělá to nejlepší, co v danou chvíli a v daný moment umí, zná, dokáže. Z pohledu dětí je to ale většinou špatně. To jsme si zažili nejspíš občas všichni. Vezměme jako příklad různé projevy lásky – jedni rodiče milují srdcem (objímají a dávají volnost), druzí penězi (neobjímají, ale platí studia…), třetí zastávají tvrdou výchovu (aby z něj něco bylo a měl lepší život než já…)…apod. A každý z nich to myslí dobře. Prostě to neumí jinak. A je na nás, na dětech rodičů to pochopit a pracovat s tím. A ještě o jednu věc bych za sebe poprosila. Vy, jež jste si prošli tvrdou výchovou, nebuďte na sebe při zpracování podobných traumat zlí. Nechtějte se jich zbavit hned. Buďte na sebe vlídní, laskaví a trpěliví. Hýčkejte.

PS: podle su-joku je 2. prst ruka. Co třeba, pokud to půjde, přidat obětí…? Časem určitě.

Přeji Vám hodně štěstí.