Zhubni starosti – příspěvek pro kalorické tabulky

Neustále čtu o vhodné, či méně vhodné stravě, cvičení, protahování. Mojí vírou je PSYCHOSOMATIKA. Protože se jí věnuji opravdu dlouhou řadu let, jsou následující řádky prověřeny praxí nejen mou, ale i mých klientů. Tento článek je napsán na vyžádání https://blog.kaloricketabulky.cz/2019/10/zhubni-starosti-radi-jana-jarosova-aneb-jak-prospet-svemu-telu-na-podzim-zejmena-pak-tlustemu-strevu/?fbclid=IwAR1_mi414hVomB7QrYUX4ZuqVVVe0oDt2PDSACvtIDMtMPqamGHc-u_PoaY

Podívejme se spolu třeba na tlusté střevo. V rakovině tlustého střeva jsme na prvních místech světových tabulek. Představa, že ho udržíte zdravé pouze stravou, je z mého pohledu mylná.

Vezměme si pro příklad tlusté střevo. To je z mého pohledu terapeutky permanentně přetěžováno neschopností vypustit nepotřebné, staré EMOCE, které už nám dávno nepřinášejí užitek. Pokud ve svém životě prostě už konečně NEODPUSTÍM (staré křivdy), NEVYPUSTÍM (stres, napětí) a NEOPUSTÍM (staré modely chování, rádo by kamarády…) – mohu jíst a cvičit sebelépe. A tak není nad dobrého kamaráda, který Vám hezky po Česku řekne …vyxxr se už na to! A hlavně klídek! To přímo souvisí i s hmotností. Tady opravdu platí známé – zhubni starosti! Ano, starosti jsou jako závaží, které nedá naší duši vzlétnout a těšit se. Potěšení, nebo též sladkost života, pak hledáme v jídle – především pak ve sladkostech, nebo alkoholu (což je vlastně také koncentrovaný cukr).
Ročním obdobím KOVU – prvku, který vládne tlustému střevu, je PODZIM. Čas spadaného listí, kdy se koloběh živin vrací zpět do půdy, uskladňuje se získaná úroda na zimu. Proto na podzim nenasazujte dietu a nehubněte! Míza ve stromech se stahuje dolů ke kořenům, život se zpomaluje a obrací dovnitř. Příroda se vrací ke svým zdrojům a připravuje se na své budoucí znovuzrození – z hnijícího ovoce zůstávají semínka, tlející látka živí zrna, která na jaře vzejdou. Proto je toto období z celého roku nejvhodnější na příjem a efektivní vstřebání minerálů do těla. V ostatních obdobích roku už takového efektu nedosáhnete. Také je důležité zpomalit tempo. Přestaňte chodit běhat, ale choďte. Pokud odčerpáte příliš energie, nejspíš jí gude chtít Vaše tělo fofrem zpátky – v podobě rychlých cukrů. Kochejte se proto barvami podzimu v přírodě a zhluboka dýchejte. Podpoříte tím další z orgánů KOVU, plíce. Tak už je Vám jasné jak komplexní musí být pohled na Vaše tělo? Proto nejsem zastáncem energetických tabulek. Naopak prosazuji postupné zcitlivování se směrem k vlastnímu tělu a ke koloběhu přírodních dějů během roku. Když si sami se sebou dáte práci a čas nutný pro toto zjemnění a naladění se, začnete vnímat přirozené potřeby těla a váš jídelníček se upraví v souladu s potřebami těla. Věřte v sebe, v genialitu Vašeho těla a ve zdárný výsledek. Pak se dílo podaří. Držím Vám palce!