Změna reality

Vítám Vás u dnešního příběhu. Představte si  nožku mladé ženy. Prsty nohy, stejně jako tato žena, nejsou uvolněné. Šlachy má zkrácené a prsty se tak dostaly do kladívkového postavení. V botě tlačí. Dále je možné si všimnout malíčku, který při chůzi zašlapává pod ostatní prsty. Malíček je malý s malým nehtem.

Paní ke mně do poradny přišla asi před 8 lety. Brala psychofarmaka, měla deprese, nadváhu. Byla sama. Ráno mnohdy neměla ani sílu vstát z postele. Stejně tragicky vypadala i její noha. Tenkrát ještě nebyl důvod, abych nohu nafotila, tak jí nemám.

Již několik let je tato paní bez psychofarmak. Pomalou, ale ustavičnou prací na sobě se z ní stává žena, která objevuje krásy života. I její vztah s jedinou dcerou rozkvétá. Začíná v sobě objevovat netušené skryté vlohy. Pomáhá kamarádům, začíná psát povídky, nádherně zhubla.

Co způsobilo ten zázrak? Noha na fotce vypadá, jako by byla právě vyndána z malé boty. Z malého prostoru. Stejně tak i ona měla pocit, že nemá proč „dýchat“. Svůj „životní prostor“ si sama svým psychickým nastavením postupem času zúžila tak, že téměř nevycházela z domu.

Koučováním, cestou ke zkompetentňování, jsem jí systémem malých krůčků vedla ven z jejího sevření. Pomalu, bezpečně, krůček po krůčku vycházela ven ze své zúžené reality. Koučování se krásně doplňuje se shiatsu ošetřením a tak se obojí stávalo součástí její transformace. I její ženské sebevědomí (viz malíček) se léčilo z dávných traumat. Dnes jsou její prsty sice stále ještě v kladívkovém postavení, ale stažení je mnohem menší a malíček, který je méně přišlápnutý, má již viditelnější nehet. Největší změna proběhla u mé klientky na mentální úrovni, o čemž svědčí i její palec – jako jediný je již rovný. Vidíte, i po letech je možné dosáhnout nápravy u deformovaných prstů. Pomalu, zato bez skalpelu.

Nezapomínejte, že i v té největší tmě je KAŽDÝ – i kdyby z posledních sil – schopen udělat úplně malý, skoro neznatelný krůček ke světlu. Ten první malý krůček ke změně – ke změně, která mu může změnit život. Vy už víte, že NIKDY není pozdě začít. Tak se dejte do práce a začněte pomalu, s láskou tvořit vaši novou realitu.