Petr Pacovský – ředitel, kouč, lektor

Hodně se snažím pracovat se svou myslí. Před rokem jsem začal a nyní úspěšně dokončil výcvik, který byl zaměřen na poznání toho neméně důležitého: těla, energií, duchovna.

Při výcviku jsme se dostávali k podstatám pojmů jako je shiatsu, tradiční čínská medicína, joga, aura… blok, nemoc, tendence, příběh. A nejen k objasnění pojmů jako takových, ale i k praktické práci s nimi: diagnozou, léčením, uvolňováním, prevencí. Získal jsem citlivost, lepší zdraví, desítku způsobů, jak z energie, postoje, tváře, těla… ne možná jednoznačně určit, ale minimálně získat signály nemoci, bloků, tajení…

Tak více vidím do příběhů lidí a mohu jim lépe pomáhat. Nechci být profesionálem – léčitelem, ale uvědomil jsem si, že se mi užitečně propojily koncepty mysli a těla a to mohu velmi užitečně využít jako kouč, terapeut, rodič. Tam, de má své limity práce s myslí, pomůže práce s tělem – a samozřejmě i naopak. Bomba. https://www.svobodnamysl.cz/

MUDr. Lubor Korman – praktický lékař, čecho-slovák praktikující 30 let v SRN

Jsem 76  letý lekar. Do mojich 66ti let jsem pracoval v různých oborech v nitrniho lekařství.

V prubehu sve praxe jsem dospěl k poznani , že léčebné úspěchy maji občas také hranice. Pokud se týče mého zdravi, měl sem sedmdesatšest let štěstí. Az letos v lete jsem se bohuzel taky ocitnul v slepe ulicce s realiv banalnim zdravotnim problemem. Z plneho zdravi nahle sem byl postizen nesnesitelnymi bolestmi v levem rameni a v horni casti hrudniku. Bolesti byly tak intenzivní, že sem nemohl spat  a pohyblivost v levem rameni byla znacne omezena. CT a MRT potvrdily “jenom“ degenerativni zmeny v krcni pateri, ktere vyvolaly radikularni kompresi nervoveho pletence. Intensivni lecba s vysokyma davkama analgetik a antiflogistig,stejne tak, jako lokalni aplikace steroidu a lokalnich anestetik neprinesli zadanou ulevu.Take fysiotherapie a massaze byly neuspesne. Pak jsem se stkal s pani Janou Jarosovou. Nabidla mi, ze se pokusi zbavit mych bolesti pomoci reflexologie a Shihatsu masaze. Jelikoz jsem mel v minulosti s alternativnimi lecebnymi metodami  u mych pacientu vicemene negativni zkusenosti, dival jsem se na jeji nabidku znacne skepticky. Presto jsem se sveril do jejich rukou. Ze moje rozhodnuti bylo naprosto stastne, poznal jsem hned po prvnich hmatech. Bylo mi hned jasne ze pani Jana s perfektni profesionalitou ovlada svüj obor. Cela lecebni procedura zanechela u mne  hluboky dojem. Obdivoval jsem s jakou lehkosti, bez jehel, jen pomoci hmatu a jemne massaze dokaze pani Jarosova presunout epicentrum bolesti z jednoho regionu do druheho. Cely ten system spocivajici z akupressury a komplexnich pohybu vede k uplne relaxaci postizenych svalu a tim k utlumu bolesti. Mojimi skolnimi lekarskymi znalostmi nedokazu bohuzel vysvetlit ,proc byla v mem pripade Shihatsu-metoda tak rychle uspesna. Urcite je to vysledek odborne kompentence pani Jarosove. Zde plati jednoznacne stare lekarske prislovi “ Pravdu ma, jen ten kdo uzdravi”.

SRN, Bergheim

Šárka Říhová – terapeutka, lektorka jógy a koučka

Za necelé dva měsíce bude končit můj druhý ročník výcviku v Aura škole Jany Jarošové. Co mi dal, jaká jsem?

Každopádně to byl a je krásný čas strávený s příjemnými lidmi, v příjemném prostředí a nabitý informacemi. Miluji  chvíle, kdy po skončení  školy jedu domů s neskutečným klidem v duši, uvolněná, sťastná.  Pokaždé víc a víc sama sebou, pokaždé jasnější mysl, nové nápady, větší sebevědomí a hlavně spousta informací, zážitků a prožitků, které do sebe logicky zapadají.

Ač již deset let masíruji lidi a zdálo se, že vím a znám, absolvování  Aura školy mě vrátilo na začátek. Nyní začínám jinak. Našla jsem vlastní hodnotu, vážím si sama sebe a své práce.

Svým klientům teď  díky propojení různých metod – masáži, cvičení nebo koučování – mohu při terapii poradit a pomoci v mnoha oblastech na mnoha úrovních.

Díky Jani a přeji Ti spoustu spokojených žáků, kteří pod Tvým vedením najdou sami sebe, svou životní cestu a budou tak moci pomáhat nejen sobě, ale také svým nejbližším

https://www.rihovasarka.cz/

Tereza Hejnicová – ředitelka, lektorka

„Seznámila jsem se se spoustou nových poznatků, praktik, technik směřující jednoznačně k porozumění člověka jako celku. Chápu a umím použít všechny poznatky komplexně nejen k diagnostice své vlastní, ale vím jak použít i pro druhé. Škola pro mne byla jednoznačně přínosem pro mě samotnou, pro mou práci v které každý den využívám a obohacuji tím jiné a jsem schopna jim, sobě nebo nám pomoci ještě dřív než se „něco“ stane Pokud víte, že máte intuici, chuť se stále učit novým věcem, jste otevřeni a odhodláni na sobě pracovat a v neposlední řadě jste dostatečně silní změnu nevzdat, protože věřte mi, přijdou i horké chvíle, které vás od změny,budou chtít zradit, atˇ už v podobě měnících se vztahů, okolí přátel, pracovního nasazení a hlavně pohledu na sebe a svět kolem nás, jste na správné adrese. Jana Jarošová vám umí předat své zkušenosti s jemnocitem, bez manipulace a srozumitelně.“ Podnikám v oblasti jazykového vzdělávání různých věkových skupin, má práce tak dostala další rozměr a je pro mě snazší klienty motivovat a vidět „to“ dříve než „to“ přijde. www.tykadylko.cz

Martina Křížková – lektorka

Chtěla jsem na sobě něco změnit, ale nevěděla jsem co, jak a kam. Stála jsem na mrtvém bodě. Když jsem k Janě poprvé přišla, byla jsem pohroužená do svých problémů a měla jsem tendence svalovat vinu na okolí. Byla mi položena otázka, co já konkrétně potřebuju, co já. Uvědomila jsem si, že je to jen o mně. Ve škole jsem se naučila vnímat více sebe i druhé, neplkat, nezahlcovat se zbytečnostmi. Kurz mě posunul dál, co se týče rodiny, práce a dalšího životního směřování. Musím říct, že jsem se celkově posunula zase dál a začala vnímat i mnoho souvislostí. Což jsem si dříve nedokázala dát dohromady a teď mi vše krásně zapadá. Já osobně se cítím mnohem lépe a lehce. Přestala jsem řešit to co neovlivním. Komunikace je stále lepší a hlubší. Stále na sobě pracuji, je to poznání sebe sama do hloubky a pochopení mnoha věcí, souvislostí. Jsem šťastnější a je to znát i doma.

Simona Ježková – wellness manažerka

„Ve škole jsem se naučila vyrovnat s nastolenými situacemi. Poradit si s problémem, sama jej vyřešit a nesvádět nic na okolí.“ www.novyrybnik.com

Alena Topinková – konzultantka Feng shui

Jako konzultant Feng shui pracuji převážně s prostorem. Jenže prostor a lidé, kteří v něm žijí, se nedají oddělit, protože se vzájemně ovlivňují. Proto je velmi důležité vnímat nejen prostor, ale i jeho obyvatele se všemi jejich potřebami. Je velmi zajímavé, jak se životní osudy, ale i nemoci lidí, zobrazují v prostoru, ve kterém žijí.

V Aura škole Jany Jarošové jsem se naučila několik diagnostických metod, které mi pomáhají se lépe orientovat a přesněji číst signály, které ke mě přicházejí od mých klientů. Díky tomu dostanu další dílky do skládanky a mohu mnohem přesněji navrhnout prostor, který bude své obyvatele podporovat.

Další velké plus cítím ve využití nových znalostí pro sebe samu a pro nejbližší rodinu. Je krásný pocit, když máma přiloží svíčku na bolavé bříško dítěte a ono jí pak řekne, že už ho nebolí.

Je skvělé, že tě Jani napadlo otevřít si takovou školu. I když vím, že to není jednoduché a stojí tě to hodně energie a času, věřím, že když vidíš, co se pak kolem tebe děje, že je to pro tebe dostatečná odměna, která tě nakopne, abys pokračovala v cestě za svým snem.

http://www.fengshui-zmenaklepsimu.cz

Monika Hložánková – terapeutka

Škola pro mne byla především o zcitlivování. Jana nás provedla učením naslouchat, navnímat , napozorovat co se nám tělo snaží sdělit, rozšiřovat naše vědomosti k celistvému pohledu a nalezení vlastní cesty ke své síle, ke svému zdroji. Jana mi předala mnoho diagnostických metod především z oblasti TČM, díky kterým si ověřuji, zda jdu správnou cestou pomoci při práci s druhými. Naučila jsem se zde mnoho dotekových technik z fyzioterapie, prací s energií, moxování, baňkování a dalších léčebných metod vedoucí k sebe uzdravení a harmonizaci těla a duše. Našla jsem pro sebe nový smysl pomoci sobě a druhým prostřednictvím léčebných a harmonizujících doteků, a to zásadně přispělo k pochopní, že jde o cestu po které chci pokračovat a dalo mi sílu k rozhodnutí, věnovat se této oblasti profesionálně.

Libor Laichman – podnikatel, systemický kouč

S Janou spolupracuji již mnoho let, tak jsem čekal úplně všechno. Tedy spíše byl jsem otevřený k různým výkladům i k tomu, v čem je hlavní síla, ale zároveň i hlavní slabina diagnostických přístupů. Jana přednáší výstupy různých škol. Některé školy si odporují. To dává hezkou možnost neuvíznout v jednom řešení. Tedy ve schématu – když vidím toto, tak je to toto. Tento přístup umožňuje mít „pouze“ hypotézu a tu si ověřovat dalšími přístupy. Bylo zajímavé sledovat u jednotlivých členů skupiny, jak si každý nastavil, čemu chce věřit a kde si chce ponechat volnost. Tato hranice se měnila. Bylo to zajímavé. Doporučuji všem, kteří mají rádi souvislosti, chtějí si upravit kontakt se svým tělem a posouvat hranice možného.

Helena Virgler – herečka, dabérka

Přátelé, pokud ještě netušíte proč se Vám něco v životě děje a bloudíte v kruhu, pak věřte , že tato žena Vám přesně napoví kudy tudy cesta z kruhu ven. Její růst sleduji přes čtvrt století.Studie, životní zkoušky a intuice se prolínají v celistvé vědění, před kterým se tají dech.

Mirka Oktábcová – zdravotní sestra

Aura škola mi otevřela oči, zjemnila vnímání a celkově změnila pohled jak na lidi tak i na svět. Pro mne nepopsatelné slovy, to prostě musíte prožít. Pak už nic nebudete vnímat jako předtím…. A k tomu všemu je třešničkou na dortu sama paní Jana Jarošová, kterou prostě musíte poznat…Ze srdce Mirka. P.S. Mám Tě ráda panučitelko 😘😊

Mirka Plevová – podnikatelka

Před několika lety jsem se dostala do bodu ze kterého jsem se potřebovala pohnout a nedařilo se mi to. „Náhodou“ na mě vyskočila upoutávka na Aura školu, přihlásila jsem se do prvního ročníku a dobře jsem udělala, život se mi začal měnit, oči otvírat a smysly bystřit, samozřejmostí byly vědomosti, které byly na začátku avizované a se kterými jsem počítala 🙂. Ovšem ta nadstavba, kterou jsem dostala … o existenci přesahu za hranice fyzického těla jsem věděla, ale zde jsem našla návod jak svou intuici začít používat. Jak začít věřit v sama sebe jako ve svébytnou a vědomou bytost. Setkání s podobně smýšlejícími spolužáky to byl další obrovský bonus. Setkání s Janou byla obrovská škola. Dopřála mi pocity radosti i zmaru a za to jí patří obrovský dík. To jsem potřebovala. Byl to krásný čas!

Alena Marcínová , vedoucí odboru Interní audit a procesy ve společnosti ĆEPS

Aura škola pro mě byla skvělou kombinací ranní jógy, jídla šitého na míru ročnímu období a spousty nových znalostí a dovedností. Díky Jano!

Alena Kadlecová

„Jana mi moc pomohla. Po porodu třetího dítěte jsem měla fyzické problémy, potřebovala jsem zpátky na nohy. Půl roku jsem docházela k Janě na terapie. Dostala jsem se opět do formy. To bylo pro mě hlavním impulsem zapsat se do školy. Poznatky ze školy jsem si chtěla nechat původně pro sebe a pro širokou rodinu. Čím více se však dovídám, tím více roste má chuť se tomu věnovat naplno a pomáhat lidem.“

účastníci kurzů

Přímá, praktická žena s velkými zkušenostmi a moudrostí – Lucie Záškodná

Jana je velmi bezprostřední, neformální a živelná, což mi vyhovovalo. Současně pro mne bylo občas výzvou si to přeložit do své strukturované mysli, ale Jana v tom byla nápomocná, respektovala to a nechávala mi na to prostor –  Ondřej Horák

Jana je zkušená, pozorná, umí dobře vysvětlit a opravit chyby v procesu výuky – Jana Ulrychová

Jana je žena na svém místě 🙂 a fandím jí. Byla mi moc sympatická – Iveta Ševčíková

Jana je příjemná lektorka, která o oblasti, které se zabývá hodně ví a snaží se zaměřit individuálně na problém každého účastníka – Ludmila Hermanová

Jana je sympatická dáma, která se snaží v rámci možností přizpůsobit kurz každému účastníkovi dle jeho potřeb tak, aby každému dal kurz maximum a bavil ho –  Lukáš Burkoň

Jana je moc milá a o chůzi toho opravdu dost ví. Zabývá se i různými jinými aktivitami spojenými s pohybem – jóga, TCM atd., takže má opravdu velký přehled jak a kde co v těle pracuje – Andrea Šlechtová

Ano, Jana je empatická, přímá, komunikativní, je z ní cítit zkušenost s lidmi s vedením kurzu, rázná tak akorát, jak je třeba, správně kritická , líbila se mi moc – Lenka Jahelková

Jana je vlídná, otevřená všem dotazům a názorům, díky své letité praxi dokáže zodpovědět všelijaké otázky, poradit s individuálními problémy, kurz vede ve vstřícné, přátelské a uvolněné atmosféře, věnuje se a pomáhá každému účastníkovi – Jitka KAČEŘÍKOVÁ

Jana je trpělivá a milá – jako maminka, která učí prvním krůčkům. Což zde platí doslova 🙂 Také se mi líbí, že se dané problematice věnuje už dvacet let, takže jejím zkušenostem opravdu věřím. Velmi příjemná odbornice –  Helena Stupková

Jana jako lektor byla velice příjemná a pohodová. Vždy každému poradila – Jana Kolářová

Jana je velice příjemná lektorka. Působí zkušeně a erudovaně. Je schopná přizpůsobit lekci potřebám a přáním jednotlivých účastníků. Můžu jen doporučit – Rybář Vojta

Lektorka je v dané oblasti velmi zkušená, dávala praktické rady a velmi jí zajímaly naše názory a podněty –  Andrea Svobodová

Kurz byl v příjemném prostředí, lektorka Jana je milá a dobře umí popsat polohy při józe, postavení, stabilitu, práci svalů a kloubů atd. Dokáže se individuálně věnovat každé účastnici a citlivě jí pomoci při řešení problému. – Alena Formánková

Lektorka je velmi pečlivá, pozorná a dobře vysvětluje jednotlivé cviky a pozice –  Veronika Řehák Balson